23 październik 2017

Wręczenie stypendiów Sakiewki Zbója Madeja 2017/18

Autor: admin. Kategorie: Sakiewka Zbója mAdeja 2017/18 .

W piątek 13 pażdziernika wręczone zostały stypendia „Sakiewka Zbója Madeja”
Była to XIII edycja programu który kierowany jest do zdolnej i zaangażowanej społecznie młodzieży z terenu trzech gmin Łagów ,Nowa Słupia i Brody.
Program realizowany jest w ramach programu Równe Szanse we wsparciu fundacji i im.Stefana Batorego, Fundacji Qvo Vadis Rodziny Gawellów oraz samorządu i darczyńców z terenu poszczególnych gmin. Do każdej zebranej przez stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łagów złotówki fundacja dodaje drugą a pomnożone środki trafiają w formie stypendiów do młodzieży gimnazjalnej i klas 7 szkoły podstawowej.
W tym roku na stypendia przeznaczono ponad 39 tys. Otrzymało je 22 uczniów w trzech gminach. W gminie Łagów stypendystami zostało 10 uczniów . Łączna kwota przeznaczona na ten cel to 17 tyś.
13 października w piątek i trzynasta edycja programu dla naszych uczniów okazała się jednak szczęśliwa powiedział prezes stowarzyszenia Zdzisław Zwoliński-jesteśmy dumni z takiej młodzieży ale, to dzięki swojej systematycznej pracy zostali wyróżnieni .
Słowa podziękowań skierował do rodziców Wójt Gminy Paweł Marwicki i Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół Wiesław Nawrocki.
Stypendyści wraz z rodzicami podpisali umowy które zobowiązują ich do dalszej sumiennej pracy nad rozwojem swoich talentów i do zaangażowania w prace na rzecz środowiska lokalnego.
Dziękujemy wszystkim sponsorom prywatnym, firmom i samorządowi gminy za wsparcie tej idei.
Swoja pracę nagrodzeni rozpoczną już podczas V Kwesty RATUJMY ZABYTKOWE NAGROBKI ,która odbędzie się w dniach 28,29 października (sobota ,niedziela) oraz 1-2 listopada.

Komentowanie zabronione.

Browse