GLPN

 

Gminna Liga Piłki Nożnej 2010r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminna Liga Piłki Nożnej 2009r.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminna Liga Piłki Nożnej 2004r.

Pomysł utworzenia rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej powstał dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Łagów, której prezesem jest Zdzisław Zwoliński oraz mieszkańców gminy, którzy pracując społecznie przyczynili się do realizacji tego pomysłu. Projekt ten nie istniałby jednak, gdyby nie wsparcie finansowe Wójta Gminy Łagów Stefana Bąka, Senatora Tadeusza Bartosa przewodniczącego ŚZ LZS w Kielcach i Jerzego Kuli wice przewodniczącego ŚZ LZS w Kielcach, oraz Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

Projekt polegał na zorganizowaniu systematycznych rozgrywek pomiędzy drużynami z terenu gminy Łagów. W rozgrywkach brało udział 10 drużyn z 8 miejscowości. Przez ponad trzy miesiące, w każdą niedzielę na boiskach całej gminy odbywało się po 5 meczy, które gromadziły licznych zawodników i kibiców. Dzięki projektowi powstały nowe boiska  a istniejące zostały wyremontowane i odnowione. Działania te zostały poczynione przy wspólnej pracy zawodników i mieszkańców sołectw. Dużą pomoc okazali także lokalni sponsorzy i fundatorzy Przemysław Łach PHU MOT-BUT, Alina i Józef Kamińscy, Barbara  i Andrzej Kotwa, Bożena i Ryszard Pająk FHU, Dorota i Grzegorz Tyrała „Agromasz”, Krzysztof Żuk, Bogdan Gierada radny powiatowy, to m.in. dzięki ich wsparciu odbyło się uroczyste zakończenie, ufundowano nagrody i stroje dla piłkarzy.

Na podsumowanie rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej, które odbyło się na boisku drużyny „Grom” Złota Woda przybyli przedstawiciele gminy z Wójtem Stefanem Bąkiem, członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Łagów, Senator Tadeusz Bartos, dyrektor biura senatorskiego Ewa Grenda, Jerzy Kula, członek zarządu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej Stefan Pacak, przedstawiciel Starostwa Powiatowego Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Magdalena Stefańska, przedstawiciele wszystkich drużyn, sponsorzy i kibice. Rozdano wiele pamiątkowych dyplomów dla sponsorów oraz nagród dla sędziów i drużyn.

Za największą ilość sędziowanych spotkań (13) dyplom oraz strój sędziowski otrzymał Artur Moniewski. Ponadto dyplomy i nesesery dostali Zbigniew Babiński (8)  i Kamil Zbąski (8).

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łagów każdej z drużyn ufundowało pamiątkowy dyplom i piłkę. Taką nagrodę otrzymało VI ostatnich drużyn z tabeli. Przedstawiając od ostatniego miejsca były to drużyny: Piotrów II, Łagów II, Sędek, Zamkowa Wola, Piotrów I, Wiśniowa. Ponadto piłki, dyplomy, nagrody i puchary zostały ufundowane za 4 pierwsze miejsca. IV miejsce zajęła drużyna z Woli Łagowskiej otrzymując w nagrodę puchar  i ochraniacze ufundowane przez SRGŁ. Na III miejscu uplasowała się drużyna Złotej Wody, w nagrodę otrzymując puchar ufundowany przez ŚIR i komplet siatek od SRGŁ. II miejsce zajęła drużyna Płucek w nagrodę otrzymując ochraniacze i puchar. Najlepszą drużyną GRPN sezonu 2004 została drużyna Łagów I, otrzymując w nagrodę ochraniacze i puchar. W gminnych rozgrywkach wyłoniono również najskuteczniejszego strzelca, którym został Rafała Nawrocki.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście, członkowie drużyn oraz kibice zostali zaproszeni do wspólnego ogniska, przy którym dyskutowano o zakończonym sezonie rozgrywek, snuto plany, co do dalszego działania ligi. Zaproszeni goście wyrażali ogromne poparcie dla tego typu gminnej działalności.

Projekt był wspaniałą okazja do wspólnych spotkań, na mecze przychodziły grupy znajomych, rodziny, które wspólnymi siłami dopingowały drużyny ze swoich miejscowości. Projekt oprócz miło spędzonego czasu, dawał możliwość sprawdzenia własnych umiejętności, nabycia doświadczenia, jak i również zasmakowania sukcesu lub porażki. Była to swego rodzaju szkoła odpowiedzialności i dyscypliny, która jednoczyła społeczeństwo każdego sołectwa. Projekt ten to początek planów, jakie chce zrealizować Wójt Gminy wraz ze SRGŁ. Plany te uwzględniają budowę sali sportowej i powołanie klubu sportowego. Takie inwestycje to ogromna szansa dla dzieci i młodzieży, a także szansa na realizację ich marzeń.

       

Browse

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
« cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kategorie

Linki