10 wrzesień 2012

Witamy na naszej stronie!

Autor: admin. Kategorie: Archiwum .

To już X edycja Sakiewki Zbója Madeja.

W trzech gminach zebraliśmy 17 tyś złotych, co daje nam możliwość wypłaty stypendiów na kwotę ponad 30 tyś złotych. W tym roku dołączyła do nas gmina Nowa Słupia.

Projekt realizowany przez

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łagów

wsparty przez

Fundację QVO VADIS RODZINY GAVELLÓW

Szanowni stypendyści przypominamy, że termin składania wniosków upływa 26 września 2014r. do godz. 14:30

 

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA:-)

2 CZERWCA 2013R.

 

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

2 czerwca odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Było to wydarzenie promujące Lokalną Strategie Rozwoju wsparte przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Na placu przy kościele w Łagowie organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla dzieci.

Maluchy mogły skorzystać z placu zabaw zbudowanego z kostek słomy, mini parku linowego, zjeżdżalni przygotowanego przez panów Janusza Durleja, Stanisława Banakiewicza i Adama Nadziałka. Do dyspozycji była też wypożyczalnia sprzętu sportowego, pod czujnym okiem p. Patrycji Zbąskiej  można było zagrać w badmintona lub „siatkę”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty piernikowe z degustacją które poprowadziła Monika i Krzysztof Bonarowie. Dla chłopców i tatusiów atrakcją okazał się pokaz sprzętu strzeleckiego i wojskowego z możliwością wypróbowania swoich umiejętności strzeleckich zaoferowane przez firmę Piotr „Pepson” Markowski. W 90 rocznicę powstania Polskiego Związku Łowieckiego atrakcyjne stoisko pod kierownictwem Marcina Gadowskiego przygotowało Koło Łowieckie Łagów. Odświętnie ubrani myśliwi chwalili się wspaniałymi trofeami, można było zobaczyć broń myśliwską i wziąć udział w konkursach
z nagrodami. Porządku pilnował sam Łowczy Tadeusz Dutkiewicz. Obok pod okiem p. Ewy Skuzy prezentowały się organizację pozarządowe z naszego terenu, p. Beata Szyszka
i p. Beata Gołębiowska ze stowarzyszenia „Rodzice Dzieciom”  przygotowały zgadywanki-rymowanki z nagrodami a koło gospodyń wiejskich z Sędka warsztaty kaligrafii. Pani Jolanta Czerwiec animowała warsztaty dla dzieci w których atrakcją było pisanie atramentem gęsim piórem lub stalówką. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez p. Marzenę Kuczyńską, która wraz ze swoimi pupilkami suczkami Maja i Mają Józefiną prezentowały dzieciakom umiejętności i sztuczki jakie potrafią zrobić psiaki. O godzinie 13 występowały dzieci z Przedszkola „Tęcza” przygotowane przez p. Jolantę Gadowską
i uczniowie ze szkoły podstawowej z Rudy. Ogromną niespodziankę sprawili trzej panowie którzy bezpłatnie wozili dzieci na Quadach byli to Łukasz Łach, Grzegorz Szczukiewicz
i Tomek Kozłowski. Była też trampolina przy której porządku pilnowała p. Agata Maruszak
i oczko wodne w którym można było złowić ryby. Na placu obok odbywała się wystawa ciekawych pojazdów wzrok przyciągały ogromne ciężarówki, ładowarki i ciągniki rolnicze. Cały czas p. Małgorzata Skibińska wraz ze stypendystkami sakiewki Zbója Madeja pomagała zmieniać kolor włosów dziewczynkom i chłopcom. Sołectwo Łagów z p. sołtys Izabelą Garbacką Łach i p. Januszem Durlejem przygotowało konkurs rysunkowy na logo sołectwa
i ciekawe miejsce w  okolicy. Pomiędzy licznie zgromadzonymi uczestnikami pikniku unosiły się bańki mydlane które dzieciaki produkowały na specjalnym przygotowanym do tego celu stoisku.

Dzieci dostawały liczne upominki i nagrody oraz specjalne dyplomy z okazji Dnia Dziecka, które wypisywały Kamila Sarnecka, Kasia Błosińska i Ania Błosińska. Rodzice mogli poczęstować się pysznymi wypiekami do wyboru było 14 rodzajów ciast rogaliki i oponki. Szefem kuchni była p. Ela Zwolińska i p. Marta Kozłowska. Dzielnie pomagały p. Justyna Duda, Agnieszka Kargul, Małgosia Włodarczyk, Marianna Gadowska.

Opiekę medyczną nad wszystkimi sprawowała p. Agnieszka Zięba.

Dużą część imprezy pomogli przygotować stypendyści Sakiewki Zbója Madeja i chętna do pomocy młodzież ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Piknik zakończyło ognisko na którym dzięki uprzejmości Państwa Kamińskich  można było skosztować pysznej firmowej kiełbaski. Cała impreza udała się tylko dlatego iż wiele dorosłych ludzi wrażliwych na dobro dziecka postanowiło zrobić coś dla swoich pociech, dać im to, o co teraz najtrudniej -swój czas. Podczas imprezy królowały uśmiechy dzieci
i rodziców. Scenerię bajkową wprowadzały plakaty i banery od p. Arka Sobieraja a na piknik całą reklamą wziął na siebie p. Michał Włodarczyk. Dziękuje wszystkim współorganizatorom za ten wspaniały prezent jakim podarowaliście dzieciom z okazji ich święta.

 

Szanowni Państwo!

 

         Każdy z nas był kiedy dzieckiem i pamięta emocje jakie towarzyszą oczekiwaniu na podarunki i przyjście Mikołaja. Ale największa radość to prezent.

Aby to święto dało radość najmłodszym mieszkańcom naszej gminy po raz IV organizujemy dla grzecznych dzieci „Spotkanie z Mikołajem”

Co roku dzięki wsparciu „dorosłych dzieci o dobrym sercu” udaje nam się podarować ok pół tysiąca paczek. Liczymy na państwa ofiarność, która wywoła uśmiech i wdzięczność u wszystkich milusińskich w wieku 3-6 lat. Pozwoli to, wykreować pozytywny obraz Państwa osoby i firmy środowisku. Ponadto w imieniu darczyńców przekazaliśmy paczki dla dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy i kilku rodzin wielodzietnych. Wszyscy darczyńcy umieszczeni są na stronie stowarzyszenia, są promowani podczas imprez a informacja o ich hojności trafia do dzieci i ich rodziców.

Liczymy na Państwa wsparcie.

Prosimy o przekazanie dowolnej kwoty na nasze konto:

29 8507 0004 2006 6010 9279 0001 z dopiskiem

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

Ze względów organizacyjnych prosimy o wpłatę do 21 listopada br.

 

Szczegóły na stronie www.stowarzyszenielaagow.pl

 

                                                                           Zarząd SRGŁ


 

Stypendyści z Gminy Łagów wyłonieni !

Zapraszamy do zakładki SAKIEWKA!

 

 

Do dnia 28.09.2012r godz. 11:00 będą przyjmowane wnioski na Sakiewkę Zbója Madeja. Wnioski zbiera P. Zdzisław Zwoliński.

 

 

Komentowanie zabronione.

Browse

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
« cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kategorie

Linki